Замисляли ли сте се, че освен да товарим нашия мозък с всякаква качествена и некачествена информация, в някакъв момент ще трябва да разтоварим тези уморени мозъчни клетки и да ги раздвижим с малко гимнастика за ума.
Сред най-ползотворните варианти се включват медитация или пък свирене на музикален инструмент. Най-важното е да бягате от рутината с всичка сила и да предоставяте на съзнанието си разнородни полета за изява.
Голямото четене
Все по-малко хора остават насаме с четиво в ръка за разлика от лаптопа, но книгите и тяхното опознаване се отразяват много благодатно на умствените ни способности. Разширете кръгозора си с различни по жанр истории. Така например, ако сте фенове на историческите романи, редувайте ги от време на време с научна фантастика или друг тип литература, която харесвате.
Игри и закачки
Припомнете си как едно време решавахте кръстословици с вдъхновение, а сега отново активирайте мозъка си с това занимание. Хубавото е, че ребусите са в рог и изобилие из онлайн пространството заедно със сайтове пълни с какви ли не пъзели и судоку вариации. А какво ще кажете някой път, събирайки се с близки приятели или семейството, да отделите малко време, за да поиграете на добрата стара бесеница.
Срещуположностите се привличат
Ако си служите предимно с дясната ръка във всекидневните задължения е време ролите да се разменят за сметка на нейната лява посестрима. По този начин с пълна сила се активизира работата и на срещуположната половина от мозъка. В началото може би ще ви е трудно да смените позициите на ръцете при някои действия, но не се предавайте още в ранен стадий.
Минимум един западен език
''Учете езици!''. Този рефрен непрекъснато звучи от устата на баби, майки и бащи. И има защо. Точно това занимание е едно от най-мощните оръжия за подобряване на умствените параметри. Ако нямате време за курсове, техните онлайн варианти ще ви свършат чудесна работа, където и да се намирате.