Всички родители са изпитвали непреодолимото желание да споделят с целия свят колко щастливи са от това, че имат деца, колко красиви, умни, уникални, единствени и най-прекрасни са същите тези деца и да постват техни снимки на всеки 45 минути.
Здравият разум обаче съветва, че такова прекомерно споделяне на лична информация, а децата определено са лична информация, може да навреди и в краткосрочен, и в дългосрочен план по много различни начини.
От една страна, нарушавате правото на личен живот на детето ви. Дори да е бебе, то рано или късно ще порасне и няма да е доволно, че негови снимки се въртят в интернет.
Не забравяйте, че дори да сте настроили снимките да се виждат само от приятелите ви, те лесно могат да бъдат свалени на компютър и отново публикувани в интернет с общ достъп.
Излагате детето си на риск. Има случаи на „виртуално откраднати“ деца. Жена участва със снимка на чуждо дете в конкурс за най-чаровно дете не е измислена история, а се е случвала неколкократно в последните години.
И на последно място, но не чак толкова маловажно, на вас може да ви е супер умилително да гледате изцапаното си с пюре дете, но след 8-та такава снимка на приятелите ви във Фейсбук ще им стане безкрайно досадно.
Ето и кои детски снимки никога да не публикувате >>>
Още по темата:
Да качваме ли снимки на децата си в социалните мрежи?
Снимките във Фейсбук - първо мисли, после споделяй
Митове за онлайн рисковете при деца и младежи