Ако не сте от хората, които с цената на дългогодишен кредит живеят в собствено ново жилище, вероятно обитавате дом, в който сте отраснали.
А той, освен с хубавите спомени, идва и в комплект с мебели, които отдавна са излезли от мода.
И по една или друга причина сме принудени да живеем в тяхната компания ден след ден и само жално да разглеждаме галериите със снимки на хубави домове.
Вместо да трупате неприязън към собствената си къща, с малко желание и много гледане на снимки в интернет можете да превърнете омръзналия ви до смърт в шкаф в нещо, което ще ви се иска да показвате и на непознатите в метрото.
И така, ето един примерен шкаф.
Красивата мебел е позагубила част от блясъка си, най-вече заради преклонната си възраст от 80 години. Освен това не отговаря като цвят на останалите мебели в хола, където си съжителства ново и старо.
Въпреки всички съвети за предварителна подготовка на дървото с фина шкурка и премахване на петната с подходящ препарат, авторката на тази статия пристъпи към пребоядисване на шкафа директно.
За целта е използвала байц за дърво в цвят махагон (струва 3,80 лв от железария). Байцът не мирише и е на водна основа.
Изсъхва бързо, не е нужно да се проветрява цяла нощ и ако капне някъде, лесно се измива с вода.
Нанася се с четка, дунапренче или валяче. За мебели с повече украшения е по-подходяща малката четка.
Байцът се излива от шишенцето в пластмасов съд, може дори кофичка от кисело мляко, не е нужно да купувате специална ваничка.
Боядисвате смело веднъж, изчаквате да изсъхне (отнема не повече от час) и повтаряте.
След шишенце байц за дърво в цвят махагон (струва 3,80 лв) и пренареждане, шкафът е върнал стария си блясък и се е превърнал отново в краля на всекидневната.
Публикувахте от Edna.bg в Петък, 17 август 2018 г.
Ефектът е леко матов и кадифен на пипане. При желание можете да лакирате отгоре.
Накрая подреждате отново чашите, прибирате трупаните с годините сувенирчета от пътувания и знаменца в кашонче, добавяте три порцеланови чинии за разкош и се радвате на нов шкаф.
С байц можете да промените цвета на кухненски шкафове, стари секции, холни маси и т.н. Важното е да действате смело и да се водите от мотото „По-лошо от това няма да стане“.
Още идеи:
- Как да оползотворим празните бутилки
- Как да си измиете прозорците по най-лесния начин
- Как да се справите с влагата у дома – 7 лесни съвета