През зимните месеци е напълно нормално да хапваме по-калорични и тежки храни. Тялото ни има нужда пто повече подкрепа, за да се справи със студа и липсата на свежи сезонни плодове и зеленчуци.
Предлагаме ви класация с 10-те от най-обичаните храни за зимата:
Супата е най-предпочитаното ядене, поръчвано и приготвяно през зимните месеци. Пилешката супа води класацията, следвана от боб-чорбата.
Рецепта за разкошна пилешка супичка ще намерите ТУК!
Свинското месо определено е едно от най-хапваните. На второ място в класацията се нареждат свинските ребра.
Рецепта за свински ребърца с кисело зеле ТУК!
Картофи - през зимата се покачва и консумацията на картофи, особено варени или задушени с копър и чесън.
Пет рецепти за картофки вижте ТУК!
Киселото зеле е обичано от мнозина. Домашно или купено, то неизменно присъства на зимната трапеза и в приготвянето на вкусни манджи. Една от тях е свинското със зеле.
Техника за кисело зеле можете да намерите ТУК!
Сарми - през зимата се консумират зелеви сарми, които са част от традиционната българска и азиатска кухня. Приготвят и постни сарми.
Рецепта за зелеви сарми ТУК, а за лозови ТУК!
Туршия - през зимата се наблюдава спад на консумацията на пресни зеленчуци и това е нормално, защото няма толкова богат избор. Поради тази причина още със захлаждане на времето хората се подготвят със зимните салати.
Техника за туршия – ТУК!
Качамакът е традиционно ястие, което може да се консумира с различни добавки. Най-обичаният вид е със сирене, кашкавал и масло.
Традиционна рецепта вижте ТУК!
Кавърма - това е турско ястие, което трайно е залегнало в родната кулинария. Приготвя се от месо с подправки и зеленчуци, печено в гювеч.
Чудна рецепта за родопска кавърма можете да намерите ТУК!
Кървавицата е вид наденица, приготвена от прясно изцедена животинска кръв и различни видове месо. Консумира се печена или варена в различни ястия.
Техниката за кървавица е ТУК!
Не пропускайте нито една от прекрасните ни рецепти в рубриката "Вкусно", като се абонирате за нашия кулинарен бюлетин тук >>>
Други рецепти:
Наденицата - стара, домашна и вечна