Oще с включването на компютърa над 70% от потребителите в интернет в световен мащаб вече трескаво сърфират във "Фейсбук".
Проучване, проведено от шведски специалисти, показва, че най-голямата част от потребителите на най-голямата онлайн социална мрежа в света са ниско образовани и имат незадоволителни месечни доходи.
Именно тази група от хора са и най-податливи на пристрастяване към "Фейсбук". Скандинавските експерти са установили, че хората, които прекарват голяма част от времето си във въпросната социална мрежа се чувстват нещастни под една или друга форма в своя живот.
От всички анкетирани мъже и жени с профил във "Фейсбук" 85% от тях заявяват, че всеки ден проверяват какво се случва в него, а 50% допълват, че отварянето на онлайн профила им е първото нещо, което правят, щом включат своя компютър.
В изследването са участвали хиляда души между 18 и 73 години, които масово коментират, че се чувстват потиснати, ако постоянно не следят какво се случва във "Фейсбук".
Като цяло жените са по-активните потребители, а средно човек прекарва около 75 минути дневно в социалната мрежа.
Най-споделяното съдържание във "Фейсбук" е това, свързано с по-мащабна значимост, както и новини и събития, които са с положителен контекст. От другата страна на барикадата се озовават 38% от участниците в експеримента, които постоянно пишат и споделят негативни емоции и събития.