Желанието да сме непрекъснато позитивни и да намираме доброто във всяка ситуация всъщност ни прави по-нещастни.
Ако си разрешим да изпитваме и негативни чувства, ако си позволим да сме ядосани, гневни, нервни или тъжни, ще ни бъде по-лесно да преодолеем мрачния период и отново да се почувстваме по-добре.
Това накратко са резултатите от сериозно психологическо проучване, направено от екипа на д-р Брет Форд от Канада.
„Хората, които приемат негативните си мисли и настроения, се справят с тях по-бързо. Но тези, които всячески се опитват да прогонят тъгата, всъщност са по-тъжни по-често. Дължи се на това, че анализират прекалено много емоциите си и се съсредоточават в това как се чувстват“, обясняват учените.
Културата на позитивното мислене има своите добри страни. Помага на хората да намерят опора и да продължат напред в трудни моменти. Мотивира ги да не се отказват при най-малката неприятност.
Но ако човек прекалено с позитивните мисли, ако си внуши, че животът на всяка цена трябва да е само добър, че лошите мисли нямат място в ума и душата, тогава опасността от депресия всъщност се засилва.
Така че си позволете да сте тъжни, ядосани, нервни или просто изморени, и продължете напред без прекалено много да обмисляте. Съвсем скоро животът ще ви покаже, че има и добра страна, повод за усмивки и веселие.
15 прости изречения, притежаващи силата да променят живота ти