Представете си свят, в който няма емоции...
Всички хора живеят в съвършено равенство, работят, създават бъдещето, а думи като алчност, ревност, бедност, насилие, любов, обич са непознати за тях.
Защото никога не са ги усещали.
Като един своеобразен тоталитарен режим на това, което предстои, само че с власт, концентрирана в липсата на чувства.
И когато в подобен "строй" човешката душа изпита страх, депресия, разкаяние, щастие или тъга, тази сензитивност се тълкува като... болест.
Замислете се, какво ли би се случило с вас, ако сте сред "заразените" в подобно устроена вселена? Ще успеете ли да "надвиете болестта" или ще я оставите да "ви убие"...
Дали наистина емоциите са онова, което ни убива бавно, нежно и неосъзнато от нас ще разберем и в един нов филм със сходна сюжетна линия, който се задава в кината след няколко дни, на 18 ноември.
Неговото име е "Равни" (на режисьора Дрейк Доремъс) и в него тази "болест" на чувствата е наречена „Switched-On-Syndrome”. За лентата можете да научите повече тук. В главните роли се очаква да видим Кристен Стюърт и Никълъс Холт, които се оказват въвлечени в „забранена” връзка…
В този ред на мисли можем да си зададем единствено следните въпроси:
Болест ли са чувствата?
По-здрав и осъзнат ли е животът без емоции... Пречат ли ни чувствата да живеем пълноценно и най-вече... да живеем вечно?
Това ли е светът на бъдещето - перфектно физическо здраве и себеконтрол като единственото възможно "заразяване" е онова, с чувствата...
И ако наистина, когато сме лишени от емоциите си, сме "равни", то в какви се превръщаме като индивиди, когато сетивността ни вземе превес...
И изобщо можем ли да бъдем някога равни в бъдещето, след като историята и настоящето достатъчно потвърждаващо ни е доказала, че равенството може да бъде идеология, но никога стопроцентова реалност?!