Лошото качество на съня е най-честата причина за хронична умора. Изследванията показват, че използването на електронни устройства непосредствено преди заспиване може значително да влоши качеството на съня. Това се дължи на ефекта на синята светлина върху тялото: през деня тя дава енергия и облекчава сънливостта, а през нощта, напротив, нарушава циркадните ритми, допринасяйки за развитието на диабет, сърдечни заболявания и затлъстяване.
Дългосрочният стрес е втората причина за хронична умора, която води до изтощение на организма. Учените са установили, че човек, изложен на постоянен стрес, остарява с 40% по-бързо от такъв, който се е научил да контролира влиянието на външните фактори върху емоционалното си състояние.
Често не е възможно да се отървете от постоянната умора поради хранителни дефицити. Липсата на желязо, витамин D, витамин B12, фолиева киселина, както и нарушеният метаболизъм могат да доведат до намалена издръжливост, хронична умора и дори депресия. Причината за безсънието може да бъде недостиг на фибри, калций, магнезий и витамини A, C, D, E и K. Всичко това пречи на тялото да си почине и да се рестартира, натрупвайки умора.
Ние предлагаме доказани с изследвания стратегии, които ще ви помогнат да възстановите енергията и баланса в живота си, премахвайки усещането за хронична умора.
Прочетете още:
- 5 причини постоянно да чувствате умора и сънливост
- Как тялото ни сигнализира, че му липсва витамин Д
- 8-те вида истинска почивка, които ще ви спасят от постоянната умора