Когато се чувстваме зле, обикновено винаги се стремим да намерим някаква причина извън себе си за това. Някой или нещо ни натъжава, депресира и тормози. Когато обаче този “дразнител” си отиде, ние все пак оставаме нещастни. Защо е така?
Най-големите ни врагове сме самите ние. Няма как да сме щастливи, приписвайки отговорността за емоционалните си състояния на околните и на обстоятелствата, които ни заобикалят.
Да, няма как външният свят да не оказва влияние върху нас, но в крайна сметка само ние и единствено ние сме отговорни за това как реагираме на дадени ситуации и как управляваме емоциите си.
Лайф коучът Андреа Оуен разказва пред Health, че през 2007 удря дъното. След две последователни токсични връзки тя се оказа разорена, безработна и бременна. „Самотата и срамът бяха осакатяващи“, казва тя. Прекарва няколко години в терапията за идентифициране на самосаботиращото поведение, което я е довело до най-ниската ѝ точка.
Едва след като започва да изгражда своя собствена консултантска практика, Оуен разбира, че тези поведения всъщност не са били индивидуален проблем, а са сред група от твърде често срещани умствени навици, които възпират жените по пътя им към щастието: „Започнах да разбирам, че докато животът ни събаря, тези навици са тези, които ни дърпат надолу," пише тя.
Ето кои са 14-те мисловни модела, които ни пречат да бъдем щастливи:
Прочети още:
- Вредните навици, които крадат щастието ни
- 24-те закона на ЩАСТИЕТО, които всички трябва да следваме!
- Храни се за щастие: 5 допаминови храни, които ще подобрят настроението ви
- 7 ежедневни мантри за привличане на щастие в живота
- 5 принципа, от които да се откажете в името на щастието
- С кафето: прочетете на глас тези вълшебни мантри и щастието ще се върне в живота ви