Известна сентенция гласи, че за любовта няма граници. Е, като всяко нещо и това има своите две страни - двама души намират любовта именно на границата.
Границата между два свята - на мира и на войната; на две религии - християнската и мюсюлманската; на две националности.
Той е Боби Додевски - граничен полицай от Македония, един от стотиците изпратени, за да пазят границата на страната със Сърбия.
Тя е Нора от Ирак и е една от милионите бежанци, търсещи спасение и нов живот далеч от родината.
Тяхната обща история започва през март миналата година и въпреки предразсъдъците, с които се сблъскват, двамата успяват да изживеят своя любовен романс.
Как започва всичко...
"Лежах на земята, завита с едно одеяло, защото имах много силна треска", разказва Нора пред репортера на NOVA Мария Милкова.
Боби помогнал на момичето и майка ѝ, която също била много зле здравословно. Признава, че още от първия момент, в който я е видял, е усетил нещо специално и че тя е жената за него.
Преди да направи първата крачка, Боби задал на Нора два въпроса - има ли приятел и омъжена ли е. След като чул отговорът "не" и на двете запитвания, той решил да действа.
Само след седмица Боби признал на Нора, че я обича и въпреки че в началото момичето се съмнявала в чувствата му, в крайна сметка полицаят успял да спечели сърцето ѝ.
Публикувахте от Nora Dodevska в 15 юни 2016 г.
Препятствията пред любовта им...
Нора трябвало да избере между живота със семейството си в Германия и любовта с Боби в Куманово, в страна, извън Европейския съюз.
Полицаят намерил начин да я убеди с предложение за брак. На сватбеното им тържество пристигнали гости от Сирия, Пакистан, Ирак, Албания.
Родителите на Нора трудно приели връзката ѝ с Боби, а причината - хората с различни религии все още се страхуват да бъдат заедно.
Приказката на Боби и Нора става още по-хубава с новината, че ще бъдат родители...
През лятото ще се появи първото им дете, което ще изповядва и двете религии, както искат родителите му.
Боби и Нора станаха известни в цял свят. Си Ен Ен, Би Би Си и медии от Латинска Америка, Хонг Конг и Дубай писаха за историята, която разрушава граници.