Докато за някои е естествено да запазят старите любовни бележки в кутия със спомени — редом до покани за сватби на отдавна разделени приятели или картички от забравени пътувания — за други такива реликви носят негативен заряд. Някои хора признават, че биха поискали от нов партньор да унищожи всичко, останало от предишни връзки. Според тях запазването на подобни спомени е проява на неуважение или може да подхрани ревност.
И все пак, други са убедени, че е нормално и дори здравословно да се пазят малки сувенири от миналото. Те виждат в тях не доказателство за нереализирана любов, а уважение към споделените щастливи моменти. Темата коментираха панелистите в "На кафе" тази сутрин по NOVA.
Данните подкрепят това мнение: проучване от 2024 г. сред 2000 британци показва, че 35% пазят ценни предмети от минали връзки, като любовни писма, бижута, билети от събития и дрехи. Половината от тях са съхранявали тези предмети повече от 20 години.
Тези спомени напомнят за време, когато любовта е била чиста и силна. Всяка картичка, всяко старо фото носят искрица от онези дни — доказателство, че някога човек е бил нечий свят.
Пазенето на любовни спомени не означава неспособност да се продължи напред. То е признание за преживяното, за уроците и емоциите, които са ни оформили. Да се откажем от тях напълно би било като да отречем част от себе си. А нима някой иска да изтрие от паметта си моменти на истинска, споделена любов?
Прочетете още:
-
Не отлагайте: 5 сигнала, че сънят ви вреди на здравето
-
PDRN серумите - алтернативата на процедурите със сперма от сьомга
-
Ако сте родени на една от тези 4 дати, то мисията ви в живота е много специална