Един супермодел от известно време превзема социалните мрежи без дори да е истински.
Шуду е призната за феномен в Instagram не само заради удивителната си красота, но и компютърното си ДНК.
Тя е първият в света дигитален супермодел, създаден от британския фотограф Камерън-Джеймс Уилсън. От началото на съществуването си през пролетта на 2017 г. досега Шуду е събрала над 210 хиляди последователи в Instagram благодарение на своите реалистични снимки.
Сред тях е и кадър, в който рекламира червило от козметичната марка на Риана – Fenty Beauty, споделен и в профила на самата марка. Именно той става и една от причините за нашумяването на модела.
Първоначално произходът на Шуду е пазен в тайна, защото нейният създател искал да овладее работата с 3D инструменти. Уилсън споделя: „CG и 3D артистите се стремим към пълен реализъм. За да се уверя, че успявам, беше важно да я направя възможно най-убедителна. Ако хората можеха да ѝ повярват, значи съм бил на прав път. Част от процеса беше внушението, че е истинска.“
Веднъж усъвършенствал изкуството си, фотографът споделя коя е всъщност Шуду.
На въпроса за това откъде е дошла идеята за външния ѝ вид, 28-годишнят тогава Уилсън казва: „Просто създадох възможно най-красивата жена.“
Британецът допълва, че при проектирането на Шуду е повлиян от модни лица като Алек Уек и Грейс Джоунс, на които той се възхищава. „Възможността беше идеалният момент да създам някого, който ме вдъхновява и ще продължава да го прави още дълго време.“
Уилсън, който има десет години стаж като фотограф, работил с имена като Джиджи Хадид и Девън Уиндзор, казва, че Шуду е висока между 156 см и 185.5 см. Ръстът ѝ варира в зависимост от стила на съответната снимка и предпочитанията за по-реалистична или художествена концепция.
„Моделите, с които съм работил за снимки, винаги са по-атлетични и с извивки, отколкото много слаби“, обяснява още Камерън-Джеймс Уилсън.
Работата на британеца без съмнение впечатлява, но и поставя може би неподозирана досега перспектива. Дали компютърните умения един ще застрашат моделите от плът и кръв?
Може би е облекчение е да знаеш, че няма как да достигнеш нечия фигура, облечена във Versace, просто защото не е истинска. Но ако това значи индустрията да се сбогува с истинските модни ревюта, това може и да не се хареса особено.