Нека започнем от това: и двете са отлични опции за хидратация на кожата. Понякога дори изглеждат твърде сходни и дори еднакви, но все пак разлики има, а те понякога може да са от решаваща важност. Формулите варират във всеки продукт и понякога може да бъде трудно да се открие правилния продукт, от който се нуждае всяка кожа. Как да преценим тогава?
Нека започнем от това какво представляват двата продукта като цяло? Олиата най-често се правят от естествени масла като такова от жожоба, маслина, плодове, арган, бадеми и тн. Когато избираме олио за тяло, е хубаво то да съдържа витамин С и Е, защото тези витамини защитават кожата от свободните кислородни радикали. Те могат да допринесат за увреждане на клетките и преждевременно стареене.
При лосионите пък популярна съставка е хиалуроновата киселина, която поддържа кожната бариера. Освен това лосионите се абсорбират по-добре от олиата. Често те съдържат и масла или дори бленд от масла.
И все пак - какво да изберем? За оптимална хидратация е добре и двата продукта да се комбинират. Но, ако все пак искате да е един, трябва да прецените настоящите нужди на кожата. Лосионите например са особено подходящи, когато става въпрос за възстановяване на кожна бариера и предпазването на кожата от външната среда.
Когато нямаме конкретен проблем, а искаме натурална, здрава и хидратирана кожа, олиото за тяло е перфектният продукт. Те правят кожата гладка благодарение на естествените антиоксиданти и витамини.
И олиото за тяло, и лосионът могат да се използват всекидневно. През зимата или пък когато кожата е склонна към екземи, може дори да се слага по два пъти на ден. Най-подходящото време за нанасянето на продукта е след душ и за двата продукта. Ако пък ползвате едновременно и олио, и лосион, започнете с лосиона.
Прочетете още:
-
Как да носим Мока Мус – Цветът на 2025 според Pantone (СНИМКИ)
-
Започнете с целите за 2025 г. още сега, ето защо!
-
Усложнения след провеждане на химични пилинги: превенция и рискове