Микроблейдинг - кога можем и кога не можем (ВИДЕО)

За някои хора, които не знаят много по темата, козметичната татуировка изглежда като суета, но реално тя е много повече от това. По темата в детайли говори в подкаста "Доктор Здраве с Мария" Ребека Кичукова - сертифициран преподавател и артист, носител на награда за 1-во място в международния шампионат за перманентен грим WULOP UK - категория микроблейдинг през 2023.

Микроблейдингът представлява ръчен метод за перманентно изрисуване на косъмчета върху веждите със специални за тази цел пигменти. С всяка следваща година се появяват иновации, които позволяват резултатите да изглеждат все по-естествено. Пигментът се имплантира в повърхностните слоеве на кожата с инструмент, наречен блейд, който се състои от няколко на брой изключително фини иглички.

Двата етапа на микроблейдинга

Процедурата се извършва в два етапа - първична и ретуш, а издържливостта на крайния резултат зависи от типа кожа, грижите, които полагаме за кожата си, както и общото ни здравословно състояние, но ориентировъчно периодът, в който се прави поддръжка след процедурата е през 1-3 години. Много хора смятат, че подлагайки се на микроблейдинг, този резултат ще е завинаги, но това не е точно така. Препоръчително е след като се направят няколко поддръжки да се отстрани старият пигмент и да се изградят веждите наново. Усещането по време на процедурата наподобява леко надраскване и често се свързва с болката от отскубване на няколко косъмчета едновременно.

Тази “болезнена част” трае 10-15 минути, след което се нанася обезболяващ крем/гел и до края на процедурата няма никакво усещане от страна на клиента.

За жалост, не се препоръчва употребата на първична анестезия преди началото на процедурата, защото чрез нея се изменя текстурата на кожата и резултатите няма да бъдат прецизни.

Кога не можем да си направим микроблейдинг?

На пръв поглед процедурата изглежда безобидна, но при определени противопоказания може да има своите последици като слабо задържане на пигмент в кожата, кожни инфекции, пренасяне на възпалителни процеси в кожата от едно място върху третираната зона , например при себорея, псориазис.

Ако клиентът страда от кожни заболявания, то това трябва да се обсъди подробно с артиста, който ще извършва процедурата. Също така при някои автоимунни заболявания, като диабет например , ако клиентът е на инсулинова терапия , не се препоръчва подлагането на микроблейдинг, тъй като при тези клиенти раните заздравяват бавно и кожата е подложена на риск от инфекции.

При бременност и кърмене е противопоказно да се извършва процедурата , защото все пак имаме контакт с кръвта на клиента и искаме по някакъв начин да навредим на детето, а и същевременно тези клиенти се намират в етап на хормонален дисбаланс, което е предпоставка за лошо задържане на пигмента.

Други често срещани състояния са разни алергии, затова се препоръчва няколко дни преди процедурата да се извърши тест за алергии към продуктите , които ще бъдат използвани по време и след процедурата. Важно е да се спомене , че преди да се извърши процедурата, трябва да се проведе детайлна консултация , за да се обсъдят евентуални противопоказания, които могат да бъдат както заболявания , така и прием на определени лекарства , например антикоагуланти , та дори и някои хранителни добавки , които имат за цел да разреждат кръвта биха ни попречили да извършим процедурата.

При употреба на ретиноиди , антибиотични лекарства и терапия за акне се изчаква определено време преди да се пристъпи към микроблейдинг така, че призовавам и клиентите и артистите да извършват въпросната консултация и да бъдат информирани относно рисковете, които се крият при пренебрегването на определени фактори.

Хороскоп за деня

Магическата топка
Попитай Магическата топка
Каква си според асцендента си
Каква си според асцедента си
Виж Съновника на Edna
Съновник
Виж Тайна на деня
Тайна на деня
Изтегли Късмет на деня
Късмет на деня
Изтегли Карта Таро на деня
Карта Таро на деня

Авторите

Оферти