Представяме ви Корнелия Георгиева - втората печеливша дама от играта "Един ден на Edna жена в Mall of Sofia".
Корнелия е на 37, майка на първокласник и работи като "Експерт аутсорсинг услуги изчисляване на възнагражденията" към българска софтуерна фирма.
И с нея, както и с Моника, прекарахме един следобед заедно в Mall of Sofia и... освен, че се разкрасявахме – много се забавлявахме!
Нейните впечатления от деня можете да прочетете тук.
Ето и малко фотоистория:
Започваме от грима и прическата.
Коса в стил "гръцка богиня" направи Ангел от Gossip Hair&Nails, гримът направи Надежда Джодева от "Beauty Zone".
Насочихме се към Art Point, където Корнелия получи специален подарък оттам – двойна покана за театрално представление.
След това се отправихме към най-забавния и интересен момент – преобличането и екпериментирането.
Гащеризонът
Обличал работничките във фабриките по време на Втората световна война, гащеризонът навлиза в модата през 60-те години с космическите гащеризони на Андре Куреж. По-късно Рой Холстън облича с плъзгащите се по тялото гащеризони диви като Лайза Минели, Даяна Рос и Бианка Джагър. Днес версиите са елегантно падащи до вдъхновени от работния първообраз на дрехата. Материите също варират – сатен, вълна, кадифе, памук. Гащеризонът е особено подходящ за дните, в които предпочитаме комфорта на панталона и усещането за цялост на роклята. С едно движение всичко е решено. Как да не обичаме дреха, която е толкова елегантна и при това спестява грешки в комбинирането, което винаги е било препъникамък в личния стил.
Коженото яке
Носено по правилния начин, коженото яке притежава същите качества като съвременната жена.
То е силно и носи доста мъжки контекст, но едновременно с това стои секси и достатъчно женствено.
Рокерското е фетиш!
Деликатната агнешка напа, от която се правят ръкавици или т.нар "paper finish leather" (кожа с обработка, имитираща мека хартия, бел. ред.) са най-често използваните материи.
Сега коженото яке има своите позиции през всички климатични и модни сезони!
Ципът
Е измислен и патентован през 1891 г. от канадския предприемач Гидиън Сюндбек. През 20-те и 30-те години той навлиза в дрехите за мъже и деца. Революцията идва в началото на 30-те, когато дизайнерката Елза Скиапарели започва да го използва във вечерните си рокли.
През 1924 г. японецът Тадао Йошида основава една от първите компании за производство на ципове в центъра на Токио. Известна е като YKK и е доста вероятно ципът на дрехата, с която сте в момента също да е произведен там.
Католическите свещеници го анатемосват като изобретение на дявола, което помага по-бързото сваляне на дрехите и така поощрява изневерите.
По тази причина дрехите с ципове за жени за смятани за неприемливи и разпуснати. Реабилтирани са чак през 50-те.
Едрото бижу
То сега е в апогея си.
Мислете за него като акцент, който напълно да преобрази тоалета ви.
Може да няма нищо общо с него като цветност или тъкмо обратното – де е финалният нюанс на избрания от вас цвят.
Елекът от кожа (от предния материал)
Кожата с косъм ще бъде винаги привлекателна и сега я възприемаме по различен начин. Днес тя е по-скоро шик, отколкото лукс. Можем да я носим с панталон, дори джинси, а не непременно с рокля. Предпочитам елека от кожа, независимо дали е къс или дълъг, вместо палто. Елекът просто е по-универсален и комбинативен. Дори не е задължително кожата с косъм да е истинска.
Снимка за спомен и до другата седмица, когато ще ви разкажем за деня на Росица в мола.
Дотогава разгледайте галерията ни с главен герой Корнелия и вдъхновени от ефекта, потърсете Роди.
*Гащеризонът с цип на гърба е Capasca, елекът с дълъг косъм от лама е Cloli от Totally Erected Store.
Колието по врата и брошката - цвете са d’Orne; биколор обувките на висок ток са Musette; филцова шапка с козирка от дантeла Sisley; риза – каре Esprit; две капитонирани малки чанти от изкуствен лак и дълги презрамки – верига от Tally Weil; кожено яке Mango.