Скъпи момичета, вярваме, че лягате и ставате със социалните мрежи и сте съвсем наясно, че вече да си перфектен не е модерно. Докато преди години най-нашумялата и стереотипна красота беше порцелановата кожа, перфектното тяло и липсата на всякакви извивки около ханша и талията, сега все повече инфлуенсъри започнаха да показват по някоя и друга несъвършена част от себе си. Но това не доведе до загуба на последователите им, напротив! В наши дни все по-модерно е да си естествен и е напълно окей да не си съвършен. И е най-важно да се обичаме и приемаме такива, каквито сме – от краищата на косата до палчетата на краката. Затова и не бийте тревога, когато забележите, че са ви се появили неприятни пъпки и не се втурвайте веднага да четете за многобройните бабини рецепти или чудотворни продукти, които да ги премахнат като с магическа пръчка – понякога колкото по-обемен е потокът от информация, толкова по-често се губим в превода. Съветът ни към вас е – запазете спокойствие и...продължавайте да четете.
Най-често срещаните проблеми с кожата и причините за тях
Тук няма много варианти, разбира се, това са пъпките и черните точки, които всички си мислехме, че ще изчезнат завинаги след като минем пубертета. Е да, но се оказа, че след пубертета си взимаме само довиждане с тях, но не и сбогом. Знаем, че могат да бъдат досадни, но няма причина за паника. Основна причина за появата на пъпки са запушените пори, излишният себум и замърсяванията. Тези фактори образуват среда за развитие на микроби и бактерии, които в последствие вредят на кожата ни. Благодарение на порите, кожата ни диша. Те, от своя страна, са свързани с мастните жлези. При определени обстоятелства мастните жлези започват да произвеждат прекомерни количества подкожна мазнина, която води до запушване на порите и така се появяват черните точки. А когато бактериите започват да растат и да се размножават, се появяват пъпките.
Едни от най-често срещаните причини са проблеми с хормоните, неправилно хранене, замърсени четки за грим и много други. Всичко е строго индивидуално, не е задължително проблемът, който има твоята приятелка да е същият като твоя. Не се колебайте да посетите специалист и да си направите нужните изследвания в случай, че не можете да откриете причините, или кожните проблеми се задълбочат.
Решихме да ви представим няколко съставки, които неизменно са се доказали във времето като подходящи в борбата срещи несъвършенствата и това са салициловата киселина, активният въглен и глината.
Салицилова киселина
Тя е от семейството на бета-хидрокси киселините (BHA). Приложена върху кожата, тя притежава има антибактериално, антигъбично и успокояващо действие. Освен това, има и ексфолиращ ефект – улеснява отстраняването на мъртвите кожни клетки от повърхността. Освен, че помага в борбата срещу проблемната кожа, салициловата киселина спомага за поддържането на здрав, тонизиран и младежки вид на кожата.
Глина
Глината е ценен натурален продукт, който се добива обикновено във вулканични райони или от дъното на дълбоки водоеми. Нейният състав е обогатен с полезни за кожата минерали, микроелементи и абразивни частици.
Намира приложение в козметиката, благодарение на своите почистващи, заздравяващи, тонизиращи и противовъзпалителни свойства. След употребата на продукти с глина, освен че състоянието на кожата се подобрява значително, тя е предпазена от вредните въздействия на околната среда, подобрява кръвообращението и дори изглажда бръчиците.
Активен въглен
Няма как да не знаете за употребата на активния въглен в медицината, който е препоръчителен след отравяне. Но той намира своето приложение и в козметичната индустрия като съставка на продукти, предназначени за дълбоко почистване и детоксикация. Активният въглен е хипоалергенен компонент, който освен своите детоксикиращи свойства, изглажда кожата и стяга порите. Благодарение на нежните си микрочастици, той не дразни и не наранява вътрешния слой на кожата, което го прави подходящ и за чувствителна кожа.
Всяка една от тези съставки върши чудеса с кожата, склонна към несъвършенства. А сега си представи гама от продукти, която съдържа всичките три изключително ценни съставки. Представяме ви Garnier Pure Active с няколко феноменални продукти в грижата, в които кожата ви ще се влюби от първи допир.
Както знаете, редовното почистване е абсолютно задължително в рутинната грижа за кожата, независимо дали тя има определен проблем или не. Тук на помощ идва един иконичен продукт на Garnier в две вариации – Pure Active 3 in 1 Clay (със съдържание на бяла глина, която действа срещу пъпките) и Pure Active 3 in 1 Charcoal (с активен въглен, който действа срещу черните точки).
Вие избирате кой да добавите на рафтчето в банята, като ви препоръчваме да тествате и двата, особено ако имате проблем и с черните точки, и с пъпчиците. Това, което обожаваме в тях е, че могат да се използват по цели три начина – като измиващ гел сутрин и вечер преди основната грижа - като пилинг, който по естествен начин да премахне мъртвите кожни клетки и като маска – просто изчакайте да постои 5 минути и отмийте обилно. Правим едно уточнение, че ако прецените да ги използвате като ексфолиант, можете да го правите ежедневно, тоест не е като традиционните екфолианти, които са препоръчителни 2-3 пъти седмично. Ако решите да ги използвате като маска, вече може да го правите 2-3 пъти седмично. След това ще се радвате на гладка и матирана кожа и избистрен тен.
Друг супер иновативен продукт, в който сме тотално влюбени и не само, защото действа страхотно върху кожата ни, а и защото щади околната среда, е Pure Active Charcoal Bar.
Представлява почистващ продукт за лице и тяло с най-мощното дуо от съставки – активен въглен и салицилова киселина . Може да се използва върху лицето, шията и кожата на тялото, като резултатите се усещат още след първата седмица. Какво ще забележите, след като започнете употребата му? Кожата е видимо по-чиста, излишният себум е намалял (без кожата да е изсушена), а порите са видимо стегнати. Съставките му са веган, не е тестван върху животни, опаковката му е рециклирана и не съдържа пластмаса. Освен това стига за цели 100 измивания. Не е ли страхотно, грижейки се за себе си да опазваме и околната среда?