-
3/3. 3 стъпки след счупването на живачен термометър
Почистване
Ако живакът е попаднал върху килими, мокети или други порести материали се препоръчва да бъдат изхвърлени. Живакът може да се отстрани с прахосмукачка – ако тя не е на водна основа, филтърът след това също се изхвърля. Не трябва обаче да се пропуска посипването на пода със сяра на прах или манганов разтвор – може да го направите след почистването с прахосмукачка или директно върху разпиления живак, като оставите сярата да подейства за около час, час и половина. При втория случай си вземете от аптеката и пипета с гумен накрайник, с която да съберете живака (това може да се направи също и с лопатка, лейкопласт, влажна тоалетна хартия, дъвка, както и сапун и вода). Събраното количество изхвърлете по възможност в херметически затворен съд. След премахването на живака почистете добре и със сапун и гореща вода.
В случай, че живакът е попаднал в цепнатини на паркет, разширете цепнатината, за да може да достигнете дотам с пипетата или лейкопласта.
Ако все пак искате да се почувствате по-сигурни, може да се обадите на Гражданска защита, които да ви упътят, а дори и да дойдат у вас, за да почистят със собствени средства и уреди.
3 стъпки след счупването на живачен термометър
Още от галерии
Хороскоп за деня






Най-четени
- 15 вълшебни храни, които топят килограмите скоростно
- Кое число ви носи любов, късмет и пари според зодията
- 5 леки домашни закуски, с които ще стопите мазнините по тялото си
- Астрологията казва НЕ: Какви токсични партньори привличаш според зодията
- Какво ще се случи с тялото ти, ако ядеш по 2 банана на ден
- Как да ставаме по-лесно сутрин