Изявите пред публика често са свързани с притеснения за това в каква светлина ще се представим пред хората, но и дали ще успеем да ги убедим в своята идея. Голяма част от влиянието върху отсрещния зависи не от думите, а от поведението ни.
Умението да говориш пред хора е цяло изкуство, но може да бъде овладяно с малко повече усилия. На това ни учи и новото издание на българския пазар „Изкуството да говорим“.
Книгата е безценен сборник от съвети, похвати и техники за овладяване на стреса преди публична изява, независимо дали става въпрос за реч, презентация или работна среща. Включените примерни речи и истории за преразказване ще улеснят подготовката ви, а богатият опит и свежият хумор на авторът на „Изкуството да говорим“ – Гревил Джанър, ще ви убедят, че с правилната нагласа можете да се справите блестящо с всяка поява пред публика.
Гревил Джанър е британски политик с дългогодишна кариера, адвокат и писател. Изтъкнат оратор с богат опит и основател на JSB Group, Джанър е автор на над 60 книги. Обучил е хиляди хора в изкуството на успешните комуникации и презентационните умения.
Вижте тук как може да спечелите книгата с играта на Edna и издателство Locus Books >>>
***
„Тази книга предлага точно това, което сочи заглавието – универсален и подробен наръчник за ораторство и практическа реторика; за малки и големи аудитории, за официални и неофициални случаи. Както при всяко изкуство, съществуват техники и умения, които да усвоите и развиете. Ако следвате съветите в тази книга, ще си спестите много усилия, както и много страдания на вашите слушатели и събеседници.
Горещо препоръчвам раздела „Истории за преразказване”. Хуморът е солта на ораторството и цитатите са напълно приложими.
Ако колегите ми от парламента бяха прочели тази книга, предполагам, работата ми би била по-лека.“ – Почитаемият Майкъл Мартин, член на Парламента, говорител на Камарата на общините
„Гревил Джанър е виден парламентарист. С удоволствие прочетох книгата му. Убеден съм, че и с вас ще е така.“ – Гордън Браун, политик, бивш министър-председател на Великобритания
„Думите в голямото общуване имат стойността на дела. А за делата си човек трябва да се подготвя. Книгата на Гревил Джанър ни учи не само че говоренето е изкуство, а и на това как изглежда работилницата на словото. Колкото по-навътре се навлиза в съдържанието, толкова по-голяма става изненадата, че сериозните постижения се реализират с малки и прости стъпки, с обикновени, но натоварени със заряд думи.“ – Георги Коритаров, журналист