Ан Хечи почина на 53-годишна възраст след травми от автомобилна катастрофа.
Представители на актрисата потвърждават пред The Guardian, че поддържащите живота ѝ системи са били изключени. След инцидента на 5 август Хечи беше в кома и „критично състояние“. По-рано днес семейството ѝ сподели, че „не се очаква да оцелее“.
Новината разпространи и Нанси Дейвис, нейна приятелка, с възпоменателна публикация в Instagram. „Раят има нов ангел. Моята любяща, мила, забавна, скъпа и красива приятелка Ан Хече отиде на небето. Ще ми липсва ужасно много и ще ценя всички красиви спомени, които споделихме.”
„Ан винаги е била най-добрият и внимателен човек, който винаги е изваждал наяве най-доброто от мен. Тя оказваше голяма подкрепа с всичко, което можеше да направи, за да помогне на “Race To Erase MS” (фондация за лечение на множествена склероза – бел. ред.) и винаги казваше „да“, когато знаеше, че може да допринесе за нещо със своето време, талант и творчески гений, за да помогне за намирането на лек за множествена склероза. Сърцето ми е разбито“, пише още Дейвис.
Хечи бе тежко обгорена при сблъсък на колата ѝ в къща в квартала Мар Виста, Лос Анджелис, на 5 август. Малко след катастрофата колата ѝ избухва в пламъци, което отнема на пожарникарите почти час, за да изгасят. Първоначално е в критично състояние, а по-късно е съобщено, че изпада в кома.
След инцидента полицията в Лос Анджелис разследва актрисата за предполагаемо шофиране в нетрезво състояние и бягство от извършено преди това престъпление, съобщава Los Angeles Times. Според властите резултатът от предварителен тест показва наличие на наркотици в кръвта на Хечи. „Случаят се разследва като углавно престъпление при пътен инцидент“, казва още полицията.
Актьорската кариера на Хечи започва през 1987 г., когато тя се снима в дългогодишната телевизионна поредица „Друг свят“. С играта си в него през 1991 г. тя печели „Еми“ за Най-добра млада актриса в драматичен сериал. Сред филмовите заглавия с нейно участие са „Съдебен заседател“ (1996), „Знам какво направи миналото лято“ (1997), „Шест дни, седем нощи“ (1997), „Дони Браско“ (1997), „Джон Кю“ (2002) и др.