Кралица Елизабет е спазвала винаги едно стриктно правило: Никога не говори лошо за който и да е член на кралското семейство пред външни лица – независимо от всичко.
Макар че не е официален указ, това неписан закон е важен за поддържането на сплотено семейство, докато светът наблюдава всеки ход на неговите членове (а клюките за драми и вражди между тях никога не спират), разказват от Marie Claire.
Още от Известни
-
Дизайнерката Вера Уанг - една жена на 75 с плочки на корема и визия на 30-годишна
-
Певицата Тони по-искрена отвсякога: За липсата на любов, наркотиците и най-тежкото решение
-
Красивата любовна история на цар Борис ІІІ и прелестната Йоанна Савойска
-
Лукс на езерото Комо: надникнете във вилата за 100 милиона на Джордж и Амал Клуни
За това правило пише авторът Брайън Козловски в книгата си от 2020 г. „Да живее кралицата! 13 житейски правила от най-дълго управляващия монарх на Великобритания“, която съветва читателите как да живеят щастлив и успешен живот, взимайки препоръки директно от самата Елизабет Втора.
„Едно от негласните правила на кралицата е никога да не говори лошо за който и да е член от семейството си пред външни лица, а само да ги подкрепя, когато може“, пише Козловски. Той посочва дълго продължилата драма на принцеса Даяна през 90-те като пример за период, когато кралицата отказва да се отклони от своята позиция на подкрепа, дори когато това не се оказва лесно.
„Даяна може и да е направила живота ѝ невъобразимо труден през 90-те години, но кралицата бързо скочи в нейна защита, когато по време на пресконференция в Двореца редактор на News of the World попита дали ако Даяна не иска папараците да я преследват, не би ли могло принцесата да изпрати слуга, който да върши задачите ѝ вместо нея.“ Тогава Елизабет отговаря: „Това е най-помпозното нещо, което някога съм чувала“, с което си спечелва овации от останалите редактори в стаята, разказва Козловски.
През годините някои хора, включително чичото на принц Филип, Луи Маунтбатън, отбелязват твърдата подкрепа на кралицата към членовете на семейството, хвалейки нейната способност да се справи елегантно с всичките техни драми и трудности.
„Колкото повече ставаше свидетел на разгръщането на кралската драма, толкова повече Луис Маунтбатън вярваше, че поддържането на сплотеност в семейството и справянето с техните самонанесени бъркотии е най-голямото лично постижение на кралицата“, пише Козловски. „Още повече, когато вземете предвид, както Маунтбатън каза на довереника си Джон Барат, че макар „повечето хора могат да скрият семейните си трудности... нейните винаги са в центъра на общественото внимание“.
„И все пак за кралицата по-важна винаги е била по-голямата картина, а не изолираните връзки с нейните деца, внуци, съпруг или сестра, които са най-загрижени за нея“, отбелязва още авторът и допълва: „Тя все още вярва, както и майка ѝ преди нея, че „обединеното семейство е най-силното нещо на света.“
Кралица Елизабет Втора почина на 96-годишна възраст на 8 септември 2022 г., но с житейския си път и своите 70 години като монарх продължава да бъде пример за достойнство и непоклатимост. А правило като това единствено е било от помощ за безупречния ѝ обществен имидж, който остава неопетнен въпреки драмите в британското кралско семейство през годините.
Прочетете още:
- Кралиците също плачат: 5 редки фотографии на Елизабет Втора
- Разкриха причината за смъртта на кралица Елизабет II
- „Винаги ще помня усмивката ѝ“: Камила с емоционални думи за покойната кралица Елизабет
- Проклятието да повтаряш историята или как Елизабет обрича Чарлз да предпочете Камила пред Даяна
- Кралски историк: Кралица Елизабет „обожаваше“ принц Хари „до самия си край“
- Един принц и една гениална шега: как Хари устройва номер на баба си с мобилния ѝ телефон
- Как кралица Елизабет спасява принц Уилям след раздялата на родителите му