Репортерът на „На кафе“ Ася от известно време живее в Обединените арабски емирства, където се занимава с балет. Нейните репортажи от далечната страна винаги са много любопитни, защото тази държава в Близкия Изток съчетава по уникален начин традиции и модерност, както и привлича хора с различни таланти и професии от цял свят.
Тази седмица Ася срещна зрителите на „На кафе“ с една жена, която чрез талант, труд и постоянство не само се е превърнала с успешен артист, но и използва дарбата си, за да помага на хората.
През 2019 г. Forbes я обявява за една от най-влиятелните жени в Обединените арабски емирства. Днес Шарийн Саиф е един от най-популярните мултидисциплинарни артисти на Арабския полуостров, а изкуството ѝ използва танца, звука и светлината, за да разказва вълнуващи истории.
Макар че в момента работи в Дубай, тя е родена в Индия. Започва да се занимава с изкуство едва 10-годишна, като се вдъхновява именно от традиционния класически индийски танц.
С годините Шарийн съчетава традиционните и съвременните танцови форми. Преди 15 години завършва Лондонската академия за музикално и драматично изкуство и започва да се занимава професионално и с театър.
Шарийн разказва истории чрез съчетаване на танц, музика и реч по уникален и магнетичен начин. Изкуството ѝ бързо ѝ печели много почитатели.
„В класическия индийски танц ние следваме различни текстове, които разказваме, но имаме хиляди т. нар. микродвижения, които имат огромно значение и всяко от тях има смисъл, когато разказваме история. Използват се веждите, очите, наклони на главата, устните, които в хиляди различни комбинации се учат и упражняват“, обяснява за „На кафе“ Шарийн.
Историите, които тя разказва, обединяват хора от различни култури, етноси и социална принадлежност. С това тя доказва каква сила има изкуството да обединява, вълнува и дори да лекува.
Говорим си за...
Признанието, което получава за творческата си дейност, я подтиква да използва таланта си и за социални цели. Шарийн си сътрудничи с няколко организации, с които създават т. нар. Мантра на движението – метод, който помага на хора, страдащи от болестта на Паркинсон. Сътрудничи си и с арт студио, в което работи с хора със специални нужди.
„Използвам изкуството си като мост и свързване между хората и средство за помощ. Според мен само тогава това, което правиш, има нужда и смисъл“, признава още тя.
А във видеото горе можете да видите как Шарийн разказва интересна история чрез своите красиви движения. За още полезнa и любопитна информация, харесайте страницата нa Edna.bg във Facebook ТУК, последвайте ни в Instagram ТУК, намерете ни в TikTok ТУК.
Прочетете още:
- Красотата е в очите на гледащия: Как изглежда идеалната жена през вековете
- Модерните амазонки: Как група мексикански жени пребори стереотипите чрез спорт
- Никога не е късно: 12 знаменитости, които забременяха след 40
- Бракът като присъда и сделка: какъв е животът на децата булки по света
- История за сила и обич: инфлуенсърката, която се гримира с краката си
- Нарисувай болката: как една корейска звезда победи онлайн заплахите и омразата с четка в ръка
- Танцът като спасение: момичето, което мечтае да стане първата професионална балерина от Кения
- Как първата изцяло женска ромска рап група се бори против ранните бракове