Както ви обещахме, ето го и продължението на разговора ни с прекрасната Александра Гърдева. Можете да си припомните първа част тук:
► Александра Гърдева специално за Edna: „Благодаря на всички, които застанаха зад мен“
Как обясняваш професията си на хората, които не са запознати с това, което правиш?
Всеки път, когато ме попитат какво точно е хипноза и как помага тя на човека, отговарям, че хипнотерапията помага на подсъзнанието, а подсъзнанието гради нашето днес. Затова за мен хипнотерапията е изключително добър метод да се работи със състоянията, в които изпадамe на подсъзнателно ниво.
Има ли хора, които не могат да бъдат хипнотизирани?
Според мен има много рационални хора, които доста по-трудно могат да бъдат хипнотизирани, но това не е невъзможно, защото да не забравяме, че хипнозата е състояние на човека, в което той изпада в 12 до 14 пъти дневно, и то съвсем несъзнателно. А това, което аз правя като хипнотерапевт, е да му помогна чрез метод, който съм научила, да влезе в това собствено негово състояние.
Всички знаем, че успешните хора, които не се страхуват да отстояват ценностите си, бързо си печелят недоброжелатели. Уж е лесно да се дистанцираме от тях и просто да не им обръщаме внимание, но невинаги имаме този избор. Как да се предпазим от „отровата“ на токсичните хора, когато сме принудени да споделяме обща среда с тях?
Винаги много съм се възхищавала на духа на хората, които застават зад ценностната си система, но знам от личен опит, че има хора с изключително силна ценностна система, която обаче невинаги могат да отстояват. Тогава животът им наистина се изпълва с повече токсични хора.
За мен най-добрият начин да се справим с токсичните хора в работата (понякога, за съжаление, се случва да ги имаме дори в семейството си), е да не приемаме нищо лично. Много добре трябва да знаем какво се опитват да направят, че това няма нищо общо с нас и да ги контраманипулираме.
Неведнъж съм споменавала една прекрасна книга, която се казва „Манипулаторите са сред нас“. В нея има около 2-3 страници с примери как да контраманипулираме, когато се опитват да ни манипулират. Това изключително много помага да защитим себе си в ситуации, в които ние не можем да кажем: „Аз не искам да комуникирам с теб, защото ти се опитваш да ме манипулираш“, а просто да го контраманипулираме.
Говорим си за...
-
Мити - красивата българка, която накара Кемал Ататюрк да се влюби до уши
-
Да откриеш любовта с бившия съпруг на най-добрата ти приятелка, с която твоят мъж ти е изневерил: невероятната история на Шаная Туейн
-
Трогателната история на Мат Лебланк, който даде всичко от себе си, за да спаси дъщеря си
-
Да не общуваш с единственото си дете 20 години: тъжната история на Антъни Хопкинс
Когато контраманипулираш един манипулатор, той не може да реагира. Той директно спира да се занимава с теб. И така проблемът с токсичните хора отпада.
И нещо много важно: не трябва да им позволяваме да ни докоснат емоционално. Защото когато ни докоснат емоционално, ние регираме емоционално и по този начин те излизат прави, защото в повечето случаи манипулаторът се опитва да те изкара виновен за всичко, и когато ние реагираме на неговата манипулация, той има оръжие срещу нас – „Ето, виж, аз съм прав.“
И като за финал, какъв съвет би дала на дамите, които все още търсят себе си и не знаят как да опитомят своята женска енергия?
На дамите, които все още търсят себе си, разгръщане на потенциалите, на женската си енергия, ще кажа само:
Не се отказвайте, пробвайте, намерете вашата практика.
Аз, преди да стигна до моята, до себе си, съм изпробвала много неща. Пробвала съм дишания, хипнози, всичко. Всичко, което някой някога ми е препоръчвал. За да можеш да намериш себе си, трябва да пробваш. Не да се задълбаваш в едно нещо, а да пробваш много и да усетиш къде е твоето, кое е нещото, което ти помага да приемеш себе си такава, каквато си.
Защото няма по-голям мир от това да знаеш, че не си перфектен, да се приемеш с лошите и с добрите си страни. Това ти носи мир. Когато приемеш себе си, приемаш и другите хора.
Вижте още:
- Как ме промениха и на какво ме научиха токсичните ми връзки
- Енергийният щит, с който ще се предпазите от недоброжелатели (6 метода за защита)
- 6 крадеца на енергия, които ни съсипват (а не бива да хабим нерви за тях)
- Анатомия на прошката: как да кажеш „Съжалявам“, когато говорите на различни езици