Какво е фотографията? Изкуство, принизено до ежедневно занимание заради напредването на технологиите.
Всички могат да снимат и да бъдат снимани, но не всички могат да превърнат това в изкуство.
Красивите модели и начинът, по който фотографите ги представят, са изкуство. Както статуята на Давид, картината „Раждането на Венера“ и балерините на Дега.
Налагането на обратния модел – дебели, несъразмерни, дори уродливи модели е като да се налага фалшивото пеене и лошото свирене на инструмент за сметка на брилянтните изпълнения.
Теорията „идеалните модели комплексират“ издиша в мига, в който се зададе въпроса „А като слушате Адел, не се ли комплексирате“.
Всички имаме гласни струни, диафрагма и бели дробове. Можем ли да пеем всички? Не. Това комплесира ли ни? Не. Кара някои от нас да се постараят повече в уроците по музика, а другите просто се наслаждават на уменията на тези, които могат да пеят.
Защо да не е така и със снимките на тела? Защо не можем да се наслаждаваме на физическата красота без да завиждаме на хората, постигнали това с ген, но и с много усилия на волята, лишения и стриктен начин на живот?
Защо трябва да налагаме посредственото, само за да се почувстваме по-добре?
Дебелите модели не са естетически красиви, което не прави дебелите хора втора ръка хора. Просто ги прави неподходящи за модели.
Както един ненадарен с глас човек не е подходящ за солист в Ла Скала.
Автор: Estrella
Прочетете още:
Новото поколение мъже модели – пухкави и... нормални
Не просто фон дьо тен, а втора кожа
Edna търси най-талантливите писатели сред своите читатели! Изпращайте специално написани за нас текстове на edna@netinfo.bg, а одобрените ще публикуваме в рубриката "Из edna@".