Различните поколения винаги са срещали предизвикателства в общуването помежду си. Родителите понякога трудно разбират своите деца – подрастващите от своя страна рядко успяват да „преведат“ на езика на големи своите вълнения, интереси и стремежи.
В опит да потърсят съществува ли мост между поколенията и има ли начин те да намерят общ език, който да ги обедини, се заемат нашите приятели от Уча.се.
В летния сезон стартират своята инициатива „Различни, не БЕЗразлични“, която цели да намери и наложи общ език на общуване между ученици, учители и родители.
Идеята се заражда в резултат на работата на образователната платформа с трите ключови аудитории и настъпилите обществени и технологични промени в последните две десетилетия.
В основата на кампанията Уча.се поставят диалога между родителите и учениците, защото именно средата у дома е основополагаща за развитието на всяко дете, стремежа му към знание и способността му да се изразява.
Образователният сайт реализира анкетни форми, с които всеки може да сподели от какво се вълнува, какво обича да прави, в какво вярва, за какво мечтае.
Резултатите ще бъдат обобщени и споделени с обществото, за да се намери решение за нуждите на комуникационния мост между ученици, родители и учители.
Анкетите са достъпни за всички, които решат да се включат в инициативата, като мога да бъдат открити на следните адреси:
Кампанията е провокация за различните аудитории, тъй като голяма част от тийнейджърите са свикнали интересите им да не бъдат зачитани от по-възрастните. Практиката показва, че не са малко случаите, в които и родителите от своя страна също признават, че оценяват като важно, интересно и значимо онова, което децата изобщо не поставят в тази категория.
От Уча.се обаче вярват, че точно по време на почивните летни дни и родители, и ученици ще си „протегнат ръка“ и ще се включат в попълването на анкетите, благодарение на които общуването между поколенията може да премине на едно ново и различно ниво.
Образователният сайт ще публикува резултатите и изводите от проведеното изследване през септември, за да бъде в помощ ученици, учители и родители още от самото начало на новата учебна година.
Прочетете още:
Оставаме ли без учители в България до 10 години?
Как да тренираме "специалния" си орган