Днешният живот е по-тежък в сравнение с този преди 40 години. С това са съгласни и младите, и техните родители според ново европейско проучване, цитирано от британския сайт "Dailymail.co.uk".
В допитването са участвали 4000 души от различни поколения, като 68% от интервюираните споделят, че хората между 20 и 30 години живеят в много по-голям стрес и бедност от родителите им.
Въпреки навлизането на новите технологии и все повечето удобства в начина на живот, младите се оказват по-нещастни от техните предшественици.
Експертите допълват, че несигурността в намирането и запазването на работата и редовното теглене на кредити кара днешното поколение да живее в постоянна несигурност.
Нивото на стрес у младите е скочило с два и половина пъти през последните 3-4 десетилетия.
Данните разкриват, че подрастващите днес са прекалени материалисти и искат да забогатеят бързо, а когато видят, че това не е толкова лесно, изпадат в депресивни състояния.
Ако говорим за прилика между мъжете и жените на 20 и тези на 50 години, то и при двете възрастови категории намирането на постоянен и стабилен партньор остава водещо житейско желание.
Сключването на брак пък вълнува едва 25% от подрастващите, докато преди 40 години над 55% от младите са държали да имат законен съюз с човека до себе си.
Междусъседските отношения в днешно време са много по-хладни, сравнени с тези преди няколко десетилетия, като сега младите хора почти не общуват със своите съседи.
По отношение на количеството консумиран алкохол се оказва, че то не се е променило съществено при сегашната млада генерация и тази преди 35-40 години.
Хубавата новина все пак е, че се увеличава броят на индивидите между 20- и 30-годишна възраст, които живеят по-здравословно и инвестират в бъдещето си посредством по-качествено образование и допълнителни квалификации.