Всяко помещение в нашия дом рано или късно започва да придобива характерна и не галеща обонянието ни миризма. Но, ако знаем как да ''парфюмираме'' отделните стаи и предмети от жилището ни, ще си спестим тези ''благоуханни'' емоции.
* Съдовете и кутиите, които миришат на застояло, се изплакват с топъл разтвор от равни части оцет и вода, а тези от пластмаса пък се измиват с вода, в която е разтворена сода за хляб.
* Ако в шкафовете се появи неприятна миризма, избършете ги с кърпа, натопена в разтвор от една лъжица вода и една щипка калиев перманганат. Добре действа и мляно кафе, което може да поставите в ъглите на чекмеджетата или долапите.
* Ако хладилникът не лъха на свежест, оставете за няколко часа в него хляб, нарязан на филийки.
* Кухнята ви ще замирише на плодови нотки, ако сложите обелки от ябълка, портокал или лимон върху изстиващ котлон. Другият вариант е да поставите намокрено стръкче розмарин отново на котлона.
* Тютюневата миризма се намалява, когато в стаята се закачат мокри кърпи или се запалят повече свещи.
* Миризмата на лук от ръцете ще премахнете, като ги измиете с варен картоф, а тази на чесън пък ще се изпари на часа, ако втриете сол в дланите си, а след това ги изплакнете с хладка вода.
* Тоалетните сапуни не само ще освежат дрехите в гардероба, но ще ги предпазят и от молци.
* Не изхвърляйте празните шишета от парфюм, а ги пъхнете в дрешника, за да придадете свеж полъх на вашите облекла.