Учени от университета в Охайо разкриват защо хората постоянно се нагърбват с безброй "дини под една мишница", дори и да са наясно, че никога няма да свършат както трябва всички тези задължения.
Оказва се, че постоянната ангажираност ни кара да се чувстваме по-добре в емоционален план, допълват щатските специалисти.
"Битува схващането, че колкото повече неща се опитваме да вършим, толкова по-продуктивни ставаме. Със сигурност правенето на много неща едновременно няма да ни превърне в по-продуктивни личности, но ще останем удовлетворени от това, че сме полезни с дейността си", разкрива Женг Уанг, който е професор по комуникации в университета в Охайо.
В изследването са участвали десетки студенти, които трябвало да докладват три пъти дневно какви активности извършват в конкретния часови пояс и дали успяват да се концентрират пълноценно във всяко едно от своите занимания.
Експертите накарали участниците да обяснят дали наборът от дейности, които упражняват, е свързан със социална ангажираност, забавление, образование, работа или е комбинация между няколко от тези четири групи.
Изводите показали, че паралелното практикуване на различни задачи е най-наложително в работната и образователната сфера. И въпреки претрупания график с отговорности, болшинството от анкетираните разказали, че плътната заетост ги прави много по-щастливи.