Ето че сайтове като "Фейсбук" и "Туитър", за които мислехме, че са предимно територия на по-младите доста бързо нашумяват като средство за общуване и сред възрастните индивиди.
Съдейки по данни на американския изследователски институт Pew Research Center, броят на зрелите хора в двете най-големи социални интернет мрежи в света расте главоломно.
Така например 85% от анкетираните споделат, че мъжете и жените, с които обменят мисли във виртуалното пространство са добре настроени към тях, а само 5% допълват, че усещат постоянна недружелюбност при този тип комуникация.
В това отношение тийнейджърите са с по-лоши показатели, защото 69 на 100 са доволни от запознанствата си в интернет, а близо една пета се оплакват от враждебност, разговаряйки чрез компютър.
Това идва да покаже, че подрастващите като цяло се забавляват във "Фейсбук" и "Туитър", но техните родители определено ги бият по този показател.
Анкетата разкрива също, че 68% от представителите на по-предишните поколения намират профилите си в гореспоменатите мрежи за изцяло положителни места за обменяне на идеи и намиране на нови и ценни приятелства.
Като заключение проучването допълва, че младите по-лесно се палят и реагират на негативно отношение спрямо тях или даден казус в интернет, докато мъжете и жените с малко повече години в своя актив предпочитат да не влизат в такъв тип онлайн конфликти.