Ексфолирането е една от любимите ни процедури.
Само с няколко движения лицето става по-сияйно и по-блестящо, защото се премахват горния слой мъртви кожни клетки, отстраняват се неравенствата и кожата се обновява.
Това, което трябав да имаме всички предвид обаче са две много важни условия за истински добра ексфолиация на лицето – колко често трябва да го правим и с какви продукти.
Като цяло, ексфолирането на лицето е хубава процедура, но ако се прави прекалено често или с прекалено агресивни за типа кожа съставки, ефектът е обратен.
Ексфолиращите частици изжулват най-горния слой, могат да направят и миниатюрни ранички, които тялото ни ще се опита да възстанови възможно най-бързо, произвеждайки повече мазнини и кожни клетки.
Така влизаме в затворен кръг, в който ползваме все по-често и по-често ексфолиант, защото кожата ни става все по-лоша и по-лоша.
За да не се случи и с вашето лице, вижте какви ексфолианти да ползвате според типа кожа:
За нормална кожа, без проблеми: мед и царевично брашно, веднъж седмично. Смесвате равни части, за да получите хубава паста, с която внимателно масажирате лицето в продължение на половин минута.
За чувствителна кожа без наранявания и пъпки, можете да използвате мека четка за лице с почистващ лосион и малко хладка вода веднъж седмично.
За чувствителна кожа, склонна към омазняване, ексфолираща маска, която съдържа салицилова киселина, би била идеална. Отново я направете само веднъж седмично.
Обтриването на чувствителна кожа трябва да става много, много внимателно.
За чувствителна, зачервена кожа, изберете маска със салицилова киселина и плодови ензими, която ще почисти порите, ще премахне мъртвите клетки и ще успокои кожата.
За мазна кожа с много черни точки или за кожа с фини линии, ежедневното използване на почистващ гел с алфа хидрокси киселина ще почисти горния слой клетки и ще предотврати запушването на порите.
Още красота:
Естествени ексфолианти за лице