Пазаруването в хранителните магазини за някой може да е удоволствие, но за друг да е истинско мъчение. Важното обаче е да свършите работата и да не пропуснете да купите нещо важно.
Ето ви няколко съвета как да го постигнете.
Като начало си подгответе списък с всичко необходимо. Дръжте листче или тефтерче някъде под ръка и веднага щом се сетите, че имате нужда от нещо, си го запишете, за да сте сигурни, че няма да забравите за него.
След като списъкът е готов, седнете и го препрочете още веднъж. Със сигурност е доста дълъг и ако го изпълните целия, ще оставите малко състояние в магазина. Затова го редактирайте и премахнете излишните неща от него.
Както не веднъж сме ви съветвали, никога не пазарувайте храна на гладен стомах. Това само ще ви накара да се засипете с какви ли не излишни и в повечето случай нездравословни продукти.
Освен това преценете горе-долу стойността на нещата, които искате да купите и парите, които имате в себе си, за да не се сблъскате с неприятна изненада на касата.
Когато купувате млечни продукти винаги старателно проверявайте срока на годност. Освен това взимайте от по-вътрешната част на хладилните витрини, за да сте сигурни, че храната не се е развалила.
Кутиите с яйца задължително се отварят и проверяват да няма някое счупено.
Когато избирате плодове и зеленчуци, подбирайте внимателно. Честа практика е по-старите да са сложени най-отгоре като се разчита, че вие просто ще ги грабнете без да погледнете.
С биопродуктите отново трябва да се следи срока на годност и състоянието на стоката, тъй като цената им е по-висока и това понякога ги заплашва от застояване.
Не грабвайте веднага първото, което видите. Ако сте в по-голям магазин, се огледайте добре, прочетете съставките на етикета, проверете цената и качеството и количеството, което получавате срещу нея.