Както ви писахме по-рано днес херцогинята на Кеймбридж Кейт Мидълтън бе приета в родилно отделение.
След осем часа раждане, Dailymail.co.uk съобщиха официалната новина, че на бял свят се е появил синът на принц Уилям.
Кралското бебе се роди в добро здраве в 16.24 часа лондонскто време (18.24 часа бълг. време) в лондонската болница "Сейнт Мери", се казва в официално комюнике на британската кралска пресслужба.
Детето, което тежи 3.8 кг., и майката са добре. Принц Уилям е присъствал на раждането, съобщават още от двореца.
Кралица Елизабет Втора, съпругът ѝ Единбургския херцог, Уелския принц и херцогинята на Корнуел, принц Хари и семейството на Кейт са информирани за щастливото събитие. Малко след обявяването на новината, черна кола с полицейски ескорт напусна болницата, а в нея пътуваше агент със съобщението, което да отнесе до кралицата в Бъкингамския дворец, както се изисква от протокола.
Съобщението, подписано от кралски лекари, указва часа на раждане на бебето, неговия пол, и се поставя да стои на специален триножник в Бъкингамския дворец - същият, който е използван при раждането на Уилям.
Името на бебето обаче може да стане известно чак след няколко дни. Нетърпеливите британци ще трябва да се примирят с това, припомняйки си, че за да научат името на принц Уилям е била нужна една седмица, а на принц Чарлз - един месец.
Съпругата на принц Уилям е била приета в болница "Сейнт Мери" с първи контракции, съобщиха от двореца Кенсингтън.
Тя е пристигнала в 5:30 сутринта в автомобил, не в линейка, заедно със съпруга си принц Уилям.
Детето се е родило по естествен начин.
Година след триумфалния диамантен юбилей на Елизабет Втора, Уиндзорската династия посрещна на бял свят "кралското бебе" - синът на Кейт и Уилям.
Родителите се бракосъчетаха пред повече от един милиард телевизионни зрители през 2011 г. До момента полът на първородната им рожба се пазеше в тайна.
Бебето е на трета позиция в реда за наследяване на трона с перспективата един ден да стане 43-ят монарх след Уилям Завоевателя, коронясан през 1066 г.
В миналото момичетата ставаха кралици само при липса на брат по силата на вековен закон за примогенитурата (първородство на децата от мъжки пол).
Отмяната на този закон още не е ратифицирана.